whatsapp
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Labioplasti, labium küçültme, Labioplasti

Cinsel Bölge Estetiği (Labioplasti)

Son yıllarda, yaygın olarak yapılan burun estetiği, meme ameliyatları gibi ameliyatların dışında, kadın dış genital bölgesine yönelik estetik ameliyat taleplerinde de artış gözlenmiştir.

Kadın dış genital bölgesi estetikleri içinde en sık olarak yapılan estetik müdahale labioplasti olarak adlandırılan Labia minoraların (iç dudakların) küçültülmesi ameliyatıdır.

Labia minoraların (iç dudakların), dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde belirgin olması kadınlarda fiziksel ya da psikolojik olarak bu durumun düzeltilmesi ihtiyacını doğurabilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı, spor yaparken, mayo veya dar kıyafetler giyildiğinde sorun olması ya da sadece görsel olarak problem teşkil etmesi neticesinde kadınlar dış genital bölge estetiği(labioplasti) için plastik cerrahlara başvurabilmektedir.

Labioplasti,  Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarında tecrübe önemlidir. Bu ameliyatı olmadan önce doktorunuza daha önceki ameliyat tecrübesini ve yaptığı labioplasti ameliyatlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını mutlaka sorunuz ve görmek isteyiniz. Çünkü kötü yapılan bir ameliyatı düzeltmek daha zor olmaktadır.

Genital bölge estetiği ve labioplasti ameliyatları   Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır.

 

İç dudaklar ( Labia minoralar) neden büyür?

İç dudakların normalden daha büyük olmasının kesin sebebi belli değildir. Pek çok faktörün etkili olabildiği düşünülmektedir.

– Hormonal etkiler

– Genetik faktörler

– Yaşa bağlı değişiklikler

– Doğum yapmak

– Yer çekimi etkisi gibi…

Labioplasti (iç dudak estetiği) nedir?

Labia minoralardaki aşırı büyüme durumunda, iç dudakları küçültmek için yapılan ameliyata labioplasti denir. Labioplasti ameliyatı bölgesel uyuşturma ya da genel anestezi ile yapılabilen yaklaşık 45 dakika – 1 saat süren bir müdahaledir. Bu ameliyat kızlık zarına zarar

vermez, bu sebeple bu ameliyat bakire bayanlara yapılabilir. Labioplasti ameliyatı hamile kalmaya veya doğum yapmaya herhangi bir engel oluşturmaz. Hasta ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.

Labioplasti  (labium estetiği, labium küçültme, genital estetik ) Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır.

Cinsel bölge estetiği Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır.

 

Henüz doğum yapmamış bir kadın labioplasti yaptırabilir mi?

Labioplasti ameliyatında sadece genital bölgedeki sarkmış iç dudaklar küçültüldüğü için bu ameliyat hamileliğe engel değildir. Bu ameliyatı olmuş bir kadın ileride rahatlıkla sezeryan ya da normal doğum yapabilir.

 

Labioplasti ameliyatından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Labioplasti ameliyatından sonra iyileşme sürecinde hafif bir ağrı ve şişlik gözlenmektedir. Bu bölgede iyileşme hızlı olmakta ve yaklaşık 1 hafta- 10 gün içinde tamamlanmaktadır. Bu süreçte bölgenin temizliğine dikkat edilmeli ve doktor tarafından önerilen temizleme ve bakım koşullarına uyulmalıdır. Ameliyattan 2 gün sonra ılık su ile duş alınabilir ve 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Bu ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından, ameliyattan sonra dikiş almak gerekmez. Çalışan hastalar genellikle 2-3 gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler