Genital Estetik, Ankarada Genital Estetik, Labioplasti Ankara

Genital Estetik, Ankarada Genital Estetik, Labioplasti Ankara

Vajina

Vajina bölgesindeki hoşnutsuzluklar, son yıllarda oldukça popüler hale gelen cinsel estetik ameliyatların artmasına neden olmuştur. Vajina bölgesi ile ilgili ameliyatlar konusunda günümüzde bayanlar daha çok cesaretlenmekte, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekte ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak özellikle vajina bölgesindeki estetik cerrahi işlemlerden kaçınmamaktadırlar.

Ayrıca bazı bayanlarda doğuştan ya da sonradan oluşan küçük dudakların asimetrisi veya fil kulağı tabir edilen şekilde aşırı büyük ve sarkık olması bazı psikolojik ve işlevsel bozuklukları beraberinde getirmektedir. Bu durumun düzeltilmesi için labioplasti ameliyatı yapılmaktadır.

Doğum sonrasında bollaşan ya da doğum yırtığı olan bayanlarda ise vajina estetiği ya da vajina daraltma ameliyatı yapılabilir. Vajina hemen girişinde bulunan kızlık zarı istenmeyen bazı durumlarda bozulabilir. Bu durumda kızlık zarı onarımı yapılabilir. Kızlık zarı onarımı genellikle lokal anestezi altında yapılır.

Vajina ile ilgili bazı hastalıklar bazen ciddi boyutlara ulaşabilir. Bunlar arasında vajinismus, vajinit, vajina kanseri, vajina sarkması sayılabilir.

Vajinismus, kadınlarda görülen bir cinsel işlev problemidir. Vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılarak, cinsel birleşme sırasında ağrı ve acıya neden olması ve buna bağlı olarak cinsel birleşmeşmenin gerçekleşmemesi olarak tanımlanır. Vajina içindeki kasılmalar ve ağrı, jinekolojik muayenede de genellikle ortaya çıkar. Hastalığın % 90’ı psikolojik kaynaklıdır. Bu tip vajinismus tedavisinde genel olarak vajina girişine lokal anestezi uygulama tedavisi ile sonuç alınır.

Vajinit, vajina iç örtüsü olan mukozanın iltihabıdır. Bu tip iltihapların % 90’ı bakterial kaynaklıdır. Tedavi edilmezse, uterus ve yumurtalıklara bulaşabilir, bu durumda kısırlık, düşükler ya da düşük ağırlıklı bebek doğumuna neden olabilir. Tedavisi etkene yöneliktir. Etkenin saptanması için vajinal sürüntü ve akıntıdan mikroskopik inceleme ve kültür yapılır. Vajinit ayrıca allerjik kaynaklı iritan tipte ya da menapoz sonrası görülen atrofik vajinit ya da hormonal vajinit tipinde olabilir.

Vajina kanseri, daha çok vajina derin kısmında bulunan rahim (uterus) ağzında görülür. Kadın üreme organları kanserleri arasında en sık rahim kanseri görülür. Belirtileri arasında cinsel ilişki sonrası kanama, adet zamanı dışında kanama, kanlı vajina akıntısı, kötü kokulu akıntı, bel ve kasık ağrısı sayılabilir. Vajina kanseri daha çok 50 yaş üzeri kadınlarda, doğum yapmamış olanlarda, fazla kilolu olanlarda, ailesinde kanser olanlarda görülebilir. Özellikle küçük yaşta evlenenler, cinsel hayata erken başlayanlar, çok doğum yapanlar, hijyen koşullarına dikkat etmeyenlerde daha çok görülebilir. Vajina kanserinin tanısında smir testi çok önemlidir. Bu test ile erken tanı konursa vajina kanseri tedavi edilebilir. Bu nedenle en az 3 yılda bir smir testi yapılması gerekir.

Vajina sarkması, cinsel organın olması gereken yerden daha aşağı sarkmasıdır. Yaş ilerledikçe, normalde bu organları sıkı tutan bağlar gevşer ve bollaşır. Bazen sarkma çok aşırı derecede olabilir ve hasta rahim ağzının vajina girişinde eliyle hissedebilir. Cinsel organla birlikte idrar torbası da sarkabilir. Bu durumda öksürme hapşırma ile idrar kaçırma görülebilir. Vajina sarkması ayrıca fazla doğum yapan bayanlarda görülebilir. Başlangıç devresinde bir takım egzersizlerle vajina sarkması önlenebilir. Bunun için Kegel egzersizleri denilen vajina etrafındaki ve perine kaslarını kasma egzersizleri yapılabilir. Hasta üreme çağında ise vajina daraltma ameliyatı yapılabilir. Hasta daha ileri yaşta ve üreme çağını geçti ise, rahim çıkarılır ve vajina daraltılır.

Ankarada genital estetik ameliyatları Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Cinsel Bölge Estetiği (Labioplasti) Ankarada Labioplasti

Son yıllarda, yaygın olarak yapılan burun estetiği, meme ameliyatları gibi ameliyatların dışında, kadın dış genital bölgesine yönelik estetik ameliyat taleplerinde de artış gözlenmiştir.

Kadın dış genital bölgesi estetikleri içinde en sık olarak yapılan estetik müdahale labioplasti olarak adlandırılan Labia minoraların (iç dudakların) küçültülmesi ameliyatıdır.

Labia minoraların (iç dudakların), dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde belirgin olması kadınlarda fiziksel ya da psikolojik olarak bu durumun düzeltilmesi ihtiyacını doğurabilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı, spor yaparken, mayo veya dar kıyafetler giyildiğinde sorun olması ya da sadece görsel olarak problem teşkil etmesi neticesinde kadınlar dış genital bölge estetiği(labioplasti) için doktora başvurabilmektedir.

Labioplasti, vajinal daraltma ve genital estetik ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

 

 

İç dudaklar ( Labia minoralar) neden büyür?

İç dudakların normalden daha büyük olmasının kesin sebebi belli değildir. Pek çok faktörün etkili olabildiği düşünülmektedir.

– Hormonal etkiler

– Genetik faktörler

– Yaşa bağlı değişiklikler

– Doğum yapmak

– Yer çekimi etkisi gibi…

 

 

Labioplasti (iç dudak estetiği) nedir? Genital estetik

 

 

Labia minoralardaki aşırı büyüme durumunda, iç dudakları küçültmek için yapılan ameliyata labioplasti denir. Labioplasti ameliyatı bölgesel uyuşturma ya da genel anestezi ile yapılabilen yaklaşık 45 dakika – 1 saat süren bir müdahaledir. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, bu sebeple bu ameliyat bakire bayanlara yapılabilir. Labioplasti ameliyatı hamile kalmaya veya doğum yapmaya herhangi bir engel oluşturmaz. Hasta ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.

labioplasti sonrası kot  pantolon mayo ve dar çamaşırlar rahatça giyilir. Kadınların özgüveni artar.

 

 

Labioplasti,  Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarında tecrübe önemlidir. Bu ameliyatı olmadan önce doktorunuza daha önceki ameliyat tecrübesini ve yaptığı labioplasti ameliyatlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını mutlaka sorunuz ve görmek isteyiniz. Çünkü kötü yapılan bir ameliyatı düzeltmek daha zor olmaktadır.

 

Henüz doğum yapmamış bir kadın labioplasti yaptırabilir mi?

Labioplasti ameliyatında sadece genital bölgedeki sarkmış iç dudaklar küçültüldüğü için bu ameliyat hamileliğe engel değildir. Bu ameliyatı olmuş bir kadın ileride rahatlıkla sezeryan ya da normal doğum yapabilir.

Labioplasti ameliyatından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Labioplasti ameliyatından sonra iyileşme sürecinde hafif bir ağrı ve şişlik gözlenmektedir. Bu bölgede iyileşme hızlı olmakta ve yaklaşık 1 hafta- 10 gün içinde tamamlanmaktadır. Bu süreçte bölgenin temizliğine dikkat edilmeli ve doktor tarafından önerilen temizleme ve bakım koşullarına uyulmalıdır. Ameliyattan 2 gün sonra ılık su ile duş alınabilir ve 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Bu ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından, ameliyattan sonra dikiş almak gerekmez. Çalışan hastalar genellikle 2-3 gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler

labioplasti sonrası kot  pantolon mayo ve dar çamaşırlar rahatça giyilir. Kadınların özgüveni artar.

Cinsel Organ Estetiği , Vajen daraltılması

Genital bölgeye yönelik olarak yapılan estetik ameliyatlar son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Genital bölgesinde estetik problemi olan bir çok kadın bu durumdan psikolojik olarak olumsuz etkilenmekte, bu da partneriyle uyum problemlerine ve ilişkiden zevk almamaya yol açmaktadır. Bu problemlerin başında vulva ya da labia bölgelerindeki sorunlar gelmektedir. Vajen dudakları bazen doğuştan bazen de sonradan büyük ve sarkık halde olabilir. Cinsel organ görünümlerini beğenmeyen kadınlar bikini ya da dar pantolon giymekten kaçındıkları gibi partnerlerine çıplak görünmekten de rahatsız olabilmektedirler. Bu durum zamanla cinsel ilişkiden soğumaya ve partneriyle aralarında problemlere neden olabilmektedir. Oysa sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin yolu öncelikle kişinin kendine duyduğu özgüvenden geçmektedir. Bu tür ameliyatlarla sağlanan görüntünün düzeltilmesinden daha fazlasıdır. Bu problemini ortadan kaldıran kadın psikolojik olarak da bir rahatlığa kavuşmaktadır.

Vajina daraltması sonrası orgasm fonksiyonları düzelmektedir.

Bazen dış dudaklar ve pubis bölgesi olarak adlandırdığımız ters üçgen şeklindeki bölge aşırı dolgun olabilir. Buna bağlı aşırı terleme, mantar enfeksiyonları ve kötü koku ortaya çıkabilir. Bu bölgenin dolgun olması özellikle bikini giyildiğinde estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bu tür bir dolgunluk durumunda liposuction ve büyük dudakların küçültülmesi yoluyla problem ortadan kaldırılabilir. Bu tür ameliyatlar için kadının o zamana kadar cinsel ilişkiye girip girmediği ya da çocuk doğurup doğurmadığının bir önemi yoktur. Bu tür uygulamalar için genital organların gelişim sürecinin bittiği ergenlik döneminin tamamlanması yeterlidir. Bu işlem kızlık zarına zarar vermez.

Bazen de tersi bir durum olan vajen dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesi söz konusu olabilir. Bu durumda vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ dokusu ile vajen dış dudakları dolgun bir görünüme kavuşturulabilir. İşlem sonrası uymanız gerekenler konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir

Labioplasti, vajinal daraltma ve genital estetik ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Labioplasti, vajinal daraltma, genital estetik, idrar kaçırma, rahim sarkması, idrar kesesi sarkması ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

Vajen Estetiği, Vajinal Estetik Cerrahi,

Vajen Estetiği,  Vajina Daraltma, Vajina Sıkılaştırma

Vajen estetiği, yaşlanma, aşırı kilo alıp verme ya da doğum sonrası vajina girişinin bollaşması ya da genişlemesi durumunda yapılır. Vajen estetiği hem estetik görünümü düzeltmeye hem de cinsel hazzı arttırmaya yöneliktir. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sorun haline gelebilir.

Vajen estetiği ya da vajina daraltma ameliyatı ile bu sorun düzeltilebilir. Ayrıca bu operasyon ile yaşlanmaya bağlı idrar kaçırma durumu da düzelebilir. Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yere sahip olan vajina daraltma ile vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda vajen dokusu mukoza ve kas çıkarılır sonra tüm tabakalar uygun dikişlerle ayrı ayrı dikilir.

Doku çıkarılırken bunun miktarı çok önemlidir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Genel anestezi altında yapılırsa hastanede bir gece kalınması gerekir. Vajina estetiği sonrasında hafif sızıntı şeklinde kanama olur. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi yoktur.

Ameliyattan sonra hasta bir süre istirahat eder. Lokal anestezi ile yapıldıysa hasta gönderilebilir. Ameliyattan sonra ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir. Ancak cinsel ilişki 4-6 hafta yasaklanır. Ameliyat sonrası bir hafta her tuvaletten sonra antiseptik ile önden arkaya doğru silinir.

Vajen daraltma ameliyatında vajen girişinden de doku çıkarılarak vajen giriş kısmı da daraltılır. Bu da cinsel hazzı arttırıcı bir etki yapar. Ayrıca vajen görüntüsü daha estetik olacaktır. Vajen estetiği vajina daraltma ameliyatı ile birlikte labioplasti küçük dudakların küçültülmesi ve klitoris estetiği ameliyatı da birlikte yapılabilir

Labioplasti, vajinal daraltma, genital estetik, idrar kaçırma, rahim sarkması, idrar kesesi sarkması ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

 

etiketler:

labioplasti ameliyatı fiyatları 

labioplasti 

labioplasti kadınlar kulübü

labioplasti ameliyatı olanlar

vajinal estetik fotoğrafları

lazerle vajina daraltma ankara

vajinoplasti ankara fiyatları

vajina estetiği fiyatları kadınlar kulübü