Hakkımda

Prof.Dr. Polat DURSUN

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi Kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında uzmanlığını aldım. Yaklaşık bir yıl aynı üniversitede Prof.Dr. Ali Ayhan’ın Jinekolojik Onkoloji fellow’u olarak çalıştım.

Ardından İtalya’daki European School of Oncology isimli kuruluştan kazandığım burs ile Almanya Leipzig’de sinir koruyucu radikal histerektominin temellerini öğrenmek üzere Prof.M.Hockel ile çalıştım. Bu sırada Tübitak-Türk Alman Jinekoloji bursunu almaya hak kazandım.

Berlin Charite Hospital’de Laparoskopik jinekolojik onkolojinin önemli isimlerinden olan Prof. A.Schneider ile jinekolojik kanserlerde laparoskopi konusunda çalıştım.

Ardından Fransaya giderek Lille’de Center Oscar Lambret Cancer Center’da Laparoskopik lenfadenektomi ve radikal histerektominin öncülerinden olan Dr.Eric LeBlanc ile beraber çalıştım. Bu sırada yaptığım araştırmalar ve yayınlar nedeniyle European Association for Cancer Research, European Society for Surgical Oncology ve FIGO/International Gynecologic Cancer Society isimli derneklerden de burslar kazandım.

JCI-International (Junior Chamber International – Outstanding Young Person of Turkey) tarafından Tıbbi Yenilik ve Araştırmalar kategorisinde birincilik ile ödüllendirildim.

2007 yılında European Society of Gynecologic Oncology (ESGO) tarafından Avrupa Jinekolog Onkolog (European Gynecologic Oncolog) diploması ile ödüllendirildim.

Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Yurtdışı laparoskopik ve robotik cerrahi eğitim bursunu kazandım.

European Network of Gynecological Oncology (ENYGO) kurucu üyelerindenim ve bu derneğin Türkiye temsilcisiyim.

ESGO tarafından Avrupa’da ders kitabı olarak önerilen “Textbook of Gynecological Oncology “ isimli kitabın editörlerinden birisiyim.

Science citation indeks ve PubMed’ e giren toplam 83 uluslararası yayınım mevcut ve bunlara yaklaşık 400 civarında atıf yapılmıştır. Uluslararası kongrelerde sunulmuş 100 civarında ve ulusal kongrelerde sunulmuş çok sayıda sunumum mevcuttur.


Uzmanlık Alanları